W kuchni, kwadratowy kształt, można utworzyć dowolny projekt z własnych rąkKwadratowy kształt kuchnia, można utworzyć każdy wzór ich rukamiDizayn kuchni kwadratowy - bez ograniczenia do wyobraźni, jako platforma dla realizacji idei. Plac jest idealnym figura geometryczna, która pozwala na eksperymentowanie z umieszczenia i konstrukcji (jeśli jest to pokój). Oczywiście, chciałbym kuchnia Powierzchnia było w porządku, ale mała kuchnia kwadratowy kształt nie jest powód, aby być ograniczone do nudnego skromnego projektu.

Umieszczenie jednorzędowy mebli

W tym przypadku, urządzenia kuchenne i domowe zostaną umieszczone wzdłuż jednej ściany. To tutaj znajduje się miejsce do pracy. Często postać ta duża rodzina zatrzymać na odpoczynek kuchni została wykorzystana dla dużej stołem.

Stół może stanąć po przeciwnej stronie obszaru roboczego i może być umieszczony w środku pokoju. Jeżeli to korzystne drugiej możliwości, jest wygodna do okrągłego stołu.

Na placu kuchnia może pomieścić wszystkie meble w rzędzieNa placu kuchnia może pomieścić wszystkie meble w rzędzie

Jeśli miejsce docelowe jednorzędowy mebli kuchennych, który jest dokładnie taki przypadek, następujące rada pozwoli najkorzystniejsza zaprezentować ideę projektu:

  • Na jednym rzędzie docelowe jest bardziej odpowiedni zestaw kuchenne wykonane z drewna, tworzywa sztucznego, i mogą być wykorzystywane (nie ważone).
  • Aby wizualnie powiększyć pomieszczenie, można użyć szkła, lustra lub błyszczący mozaiki w projektowaniu fartuch.
  • Strefa pracy obrazowo przeznaczyć w układzie pojedynczym rzędzie nie warto, w przeciwnym razie nie będzie w zgodzie z ogólnym rozwiązania wnętrz. Łatwość linii, wyciszony i delikatnych barwach, klasyczne Konfiguracja - z których wszystkie przyczyniają się do zrównoważenia zestawu i resztę kuchni.
  • Stół powinien być najlepiej wykonany z tego samego materiału co słuchawki.
  • Na obwodzie kuchni, można zrobić lekką krawędzi. Na przykład, środek podłogi w kuchni ciemna bursztynowej barwie i graniczące szerokość 30-50 cm - jasnobeżowy.
  • Ściany na placu kuchnia może być monochromatyczny, możliwe jest łączenie i kolor. Czasami jedna ze ścian jest przyklejony tapety ze zdjęciami. Głównym zadaniem photowall - wizualnie zwiększyć przestrzeń i nie ciemnieją go.

Umieszczenie jednorzędowy mebli jest najbardziej odpowiedni dość przestronny plac kuchnia.

układ linia mebli zapewnia szerokie możliwości, by stworzyć niepowtarzalny projektukład linia mebli zapewnia szerokie możliwości, by stworzyć niepowtarzalny projektPodczas umieszczania mebli w rzędzie, część jadalna może być umieszczony na przeciwległej ścianiePodczas umieszczania mebli w rzędzie, część jadalna może być umieszczony na przeciwległej ścianie

Umieszczenie dwurzędowa mebli

Jeśli wejście do kuchni znajduje się w centrum, najczęściej obserwuje się umieszczenie dwóch wierszy mebli. Zazwyczaj meble i urządzenia są umieszczone na dwóch przeciwnych stronach, a stół jest umieszczony na środku kuchni.

Ważnym punktem - zespoły robocze są na jednej stronie. Na przykład, ściana jeden koniec lodówce, po umyciu, kuchenka, itd. Ale można zrobić w lodówce i po drugiej stronie, gdzie znajduje się zestaw słuchawkowy.

W bardzo małej kuchni, więc trudno jest ustawić meble, bo postawić stolik w środku pokoju jest problematyczne. Ale w małej rodziny, a ta opcja jest dopuszczalna, jeśli zamiast stołem lub bar używane parapet przekształcony stołem.

projektowanie kuchni własnymi rękami (wideo)

układ w kształcie litery L

Być może najbardziej rozpowszechnioną metodą rozmieszczenia mebli i sprzętu. Jest to spowodowane wysoką racjonalności.

Opcje układu meble są w następujący sposób:

  • Okno strefa jest aktywnie zaangażowany. Ustanowić stały blat i parapet przestrzeń służy jako miejsce do pracy.
  • Możliwe jest odejście od stereotypów i umieścić zlew w oknie, w zachodniej sposób. To jest świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli są ładne rolety. A jeśli pięknej scenerii za oknem, sposób umieszczania zwycięskiej myjnię samochodową.
  • Zestaw może być zainstalowany wraz z sąsiednimi ścianami. Zazwyczaj stosuje się ściankę boczną i ściankę po otwarciu drzwi. Z racjonalnego punktu widzenia w rogu jest lepiej zainstalować umywalkę. jadalnia w tym przypadku będzie znajdować się po przeciwnej stronie, w centrum i kuchnia, przejście będzie wolny.

Klasyczny układ meble ze układ w kształcie litery L: w pobliżu okna znajduje się lodówka, a następnie słuchawki - pierwsza część z kuchenką mikrofalową, kuchenka, zlewozmywak i kąt wyjścia pozostałej części zestawem słuchawkowym z wolnej powierzchni roboczej. Okrągły stół jest w centrum miasta. Nawet niezbyt duża kuchnia kwadratowy kształt może być urządzone właśnie taki plan.

Doskonałym dodatkiem do kuchni w kształcie litery L może mieć postać prętaDoskonałym dodatkiem do kuchni w kształcie litery L może mieć postać prętaKwadratowych powierzchni kuchni można wyposażyć w różny sposóbKwadratowych powierzchni kuchni można wyposażyć w różny sposób

Układ w kształcie litery L - najczęstszym rozwiązaniem dla kwadratowej kuchniUkład w kształcie litery L - najczęstszym rozwiązaniem dla kwadratowej kuchni

Układ w kształcie litery U kuchnia

W tym przypadku, meble i urządzenia zostaną umieszczone wzdłuż trzech ścian. Rogi pomieszczenia służą do najkorzystniejszy. Okno może być w kierunku wzdłużnym ściany. Za niewielką kuchnią, opcja ta jest nie do przyjęcia: jest zbyt zaśmiecone mebli.

Często, gdy okno układ pozostaje w centrum kompozycji, jest umieszczona pod szafki kuchenne, blat pracy. Ale opcja umieszczenia zlew pod oknem ma znaczenia w tym przypadku.

Projektowanie kuchni kwadratowy (wideo)

Na placu kuchnia ma swoje uroki i swoje wady. W przypadku korzystania z wbudowanych urządzeń, kolorów, zdolnych wizualnie zwiększyć przestrzeń, meble i dotyk światła, nawet niewielki kwadratowy kuchnia będzie wyglądać przekonujący, jasny i harmonijny.

Kreatywne pomysły na projektowanie kuchni kwadratowy (zdjęcia)