Pikowania w Rosji pojawiły się znacznie później niż inne rodzaje rękodziełaPikowanie w Rosji pojawiły się znacznie później niż inne formy rukodeliyaEnergetika rzeczy - ważny aspekt utrzymania domu. Każda doświadczona gospodyni wie, że życie może być nie tylko przeszkodą, która jest podzielona na łodzi miłości. Aby być bardziej precyzyjnym, inteligentny gospodyni wie, jak uczynić życie kiedykolwiek ten kamień nie, wręcz przeciwnie, był wiernym pomocnikiem w utrzymaniu ciepła w palenisku.

Spójrz na zdjęcia bardzo przytulny dom - jak wiele obiektów, rzeczy wykonane ręcznie. Ile z tego, co można nazwać pamiątka rodzinna, robótki, gdy system był przekazywany z pokolenia na pokolenie. I to nie tylko układ - on rodzaj robótki minęło, jak można by powiedzieć teraz, przemianowane i odkryli fanów wśród potomków. I kołdra lub patchwork, sprzęt, i stało się tak.

Pojawienie się każdego z oryginalnego arcydzieło kawałków tkaniny poprzedza ciężką pracę i żmudnej pracy z systemamiPojawienie się każdego z oryginalnego arcydzieło kawałków tkaniny poprzedza ciężką pracę i żmudnej pracy z systemami

Historia patchworku

Patchwork - to technika robótki, która oparta jest na plastry połączenia tkanin. Tkanina paski, kwadraty, koła, możesz nowy produkt ciekawy, oryginalny i charakterystyczny.

Uważa się, że w 11 wieku, było pierwsza wzmianka o patchworku. Ta nazwa nie została jeszcze mówił, żeby nie powiedzieć, że nie było pewne określony schemat, ale sztuką tkanki połączenie wspomniało, że było wtedy.

Naukowcy, historycy sztuki są skłonni wierzyć, że pikowania ewoluowała jednocześnie w kilku krajach. Chociaż najprawdopodobniej to właśnie tak, pojawienie się patchwork ma „winowajcę”. Anglia uważany za protoplastę tej techniki. Chociaż zlepek dość szybko zaczęła się rozwijać w innych częściach Europy, w Australii i Rosji.

Zasłony, obrusy potholders nawet oryginalny można urządzić kuchnięZasłony, obrusy potholders nawet oryginalny można urządzić kuchnię

Nawiasem mówiąc, zanim przejdziemy do historii patchworku w Rosji, to warto wspomnieć, że reprezentuje tłumaczenie tego słowa.

Patchwork - tłumaczenie z angielskiego:

 • Hash;
 • Motley;
 • galimatias;
 • Barwny mieszaniny;
 • patchwork;
 • mozaika;
 • Wykonane z szmat.

Tłumaczenie maszynowe może wydać i określenia takie jak „koca jasne plamy” lub „patchwork”. Jest oczywiste, że takie przeniesienie jest związane z percepcją dzisiejszych pojęć.

Szalony kołdra jest tylko wygląda prosty i improwizowanej: szalony plan patchwork jeszcze trudniejsze do opanowaniaSzalony kołdra jest tylko wygląda prosty i improwizowanej: szalony plan patchwork jeszcze trudniejsze do opanowania

Historia patchworku w Rosji

Istotne, znaczące wzmianki o pikowania w Rosji jest tylko 19 wieku. I są one związane z faktem, że właśnie w tym czasie w sprzedaży nie było drogie bawełna granicą. Jest to dla nas dzisiaj tani materiał, a potem było objawienie. Ale takie innowacje doprowadziły, jak to często robi, aby przejść - energicznie rozwiniętą produkcję perkalu maszynowo i niedrogiej bawełnianej szmatki już zaczął rozprzestrzeniać się wszędzie.

Jeśli w dawnych czasach, można powiedzieć cynicznie, to robótki z biedy, ale dziś rzeczy w stylu patchwork - wskaźnik dobrego smaku i zdolność do dekoracji domu jest naprawdę cenne sztuczne tkaniny.

Oznacza to, że produkcja przemysłowa w sektorze tekstylnym i będzie wspierać rozwój techniki rękodzieła. Patchwork zaczęli dekorować sundresses i koszulę bawełniane, system stał się bardziej wyrafinowany i ekonomiczne kochanki zaczął uruchomić w biznesie, nawet najmniejszych kawałków perkalu. Z nich wykonane koce, narzuty, poduszki, zasłony i dywany.

Patchwork i pikowanie w Rosji (wideo)

Rodzaje patchworku

Styl patchwork - pojemne pojęcie dzisiaj. Lekcje patchwork są wszędzie, są coraz bardziej popularne, a kursy online są powtarzane i kopiowane najlepszego schematu. We współczesnej Rosji, pikowania jest bardzo popularny.

Nic dziwnego, że technologia staje się podział na różne typy.

Rodzaje patchwork:

 1. tradycyjny patchwork. Kolorowe zewnętrzna kielicha z jasnych plastrów - najlepszym przykładem tego rodzaju szycia.
 2. dziane patchwork. Skrawki druzhkoj których każdy jest połączony za pomocą szydełka kontrastowym haka przędzy.
 3. szalony patchwork. Szycie nieregularnych kształtach krzywoliniowych strzępy, paski i różnych zastosowań. Poprzednik tej pracy dość wyszukany schemat na papierze, ale jeśli spojrzeć na zdjęcia - wynik jest imponujący.
 4. japoński patchwork. Technologia ta wykorzystuje szwów, a tkanina jest podejmowane głównie jedwab i tym podobne. Skrawki cięte są geometrycznie poprawne.
 5. Pikowania. Tłumaczenie tego słowa oznacza „pikowane tkaniny.” Stitch pozwala tworzyć wzory maszynowego szycia, a między dwóch pasów tkaniny została pokryta dopełnienia poliestru. Taki koc, oczywiście, wystarczy spojrzeć imponujący patchwork tkaniny. I że powodem nie jest tylko szwy o wysokiej jakości, ale uszczelka mezhpolotnyanaya.

Produkty pikowania jest znacznie trudniejsze do pracy, ale wyglądają bardziej szanowanyProdukty pikowania jest znacznie trudniejsze do pracy, ale wyglądają bardziej szanowany

Dobrze patchwork ponad typów. Z "quick-kwadratów" do "log house". zmienność wzorców, które mogą być umieszczone na skrawki, ogromny, więc technik patchwork jest coraz więcej i rośnie schematy pracy i wnioski w tej dziedzinie, a zdjęcia w galerii działa tylko wzrasta.

Szachownica dziana na igłach (wideo klasy główny)

stylu patchwork: podstawowe pojęcia

Jeśli cała historia wystąpienia mniej lub bardziej jasne jest, aby rozpocząć lekcje patchwork? I lepiej jest przeczytać je na papierze, to znaczy w specjalnych książek, lub udać się do źródeł internetowych?

Sposób zdobywania wiedzy nie jest tak ważne. Oczywiście, lekcje forum niewielkie korzyści, ponieważ takiej sytuacji, jak szybkość obrotu istotnych informacji, to jest niemożliwe, aby nie brać pod uwagę.

Podstawowe pojęcia patchworku:

 • Stitch. Ścieg może być ręczne i maszyny. Bicz na maszynie może być szybki, ale to ręcznie ściegu zdecydowanie wygrywa w wyrafinowania. A ona i pozostałe ściegi podlegają regule - ścieg jest tylko od środka do krawędzi. Im częściej ścieg, mocniej tkanina jest wynik. Ścieg jest często używany do podkreślenia konturu konkretnego kawałka. Aby dowiedzieć się, jak ciekawe i eleganckie pikowania, należy wyciągnąć wnioski szwów.
 • styl boro. W języku japońskim „boro” oznacza tkaniny wadę. Stało się jasne? Tak, jest to japoński styl robótki, które jest zgodne ze zwykłymi słowiańskiego ucha kołdrę. styl boro - to nie jest najbardziej elegancki sposób połatane ubranie. Oczywiście, początki Boro wszystkie w tej samej linii. I wielu nie lubi tego stylu jest to, że przychodzi poprzez w pewnego rodzaju zaniedbania. Ale to samo zaniedbanie kochany przez swoich fanów w gminie, a także wziąć udział w boro stali na całym świecie. Na zdjęciu widać, jak różne rzeczy w technice Boro mogą być wykonane. Schematy w dzielnicy nie jest skomplikowana, a lekcje opanowanie techniki można znaleźć bez większych trudności.
 • Szycie pasków. Aby uszyć pasm, trzeba mieć pod ręką nie tylko dobre dokładnych schematów oraz zdjęcia różnych modeli, ale również mieć wystarczająco dużo cierpliwości. Czasami konieczne jest, aby wzory na papierze, wyciąć wiele pasków różnej długości, stale patrzeć na oryginalnym zdjęciu (jeśli masz przykład). Dziś, produkcja staje się popularnym zespołem lanchmatov. Lanchmaty - miękka podłoga stoi dla herbaty lub zupa waza, co czyni je paski o różnych długościach i szerokościach, obrzeża paski wymagane. Może być pre-cut tkaniny być gotowe bloki strukturalne do szycia pasków.
 • Pikowania na papierze. Szycie na papierze - to kołdra z większą dokładnością w małej części do szycia. Szyć bloki papieru, trzeba przygotować papier. Albo gotowa do drukowania obwodów z Internetu, lub zwrócić się. Szycie na papierze nie jest najbardziej ekonomiczny pod względem zużycia tkanek.

Pikowanie paski nie jest najprostszy schematPikowanie paski nie jest najprostszy schemat

Szczegółowe lekcje, oczywiście, pomoże zrozumieć wszystkie niuanse i subtelności umiejętności patchworku.

Nowoczesne wnętrza i patchwork - nowy do pikowania

Patchwork we wnętrzu dzisiaj niezwykle modne. Obecność tu i tam przez wiele wnętrza jasnych pasm jest uważany za najlepszy sposób, aby pokazać ich wielobarwność.

Charakterystyka wykorzystania patchwork we wnętrzu:

 1. Ogólnie rzecz biorąc, w połączeniu ze stylem rosyjskiej kraju lub rustykalnym stylu, którego fani są coraz bardziej;
 2. Klasyczne wnętrze uzupełniają meble z włączeniem stylu patchworku, na przykład brązowy sofa z białymi i plastry pomarańczy;
 3. Wiele rzeczy w technice patchworku w tym samym pokoju - to jest bez smaku, ale akcenty i nie więcej;
 4. Mnogość kuchnia właściwe w postaci pokrowców na taborety, poduszki, danie ręczników, serwetek i dekoracyjnych, oczywiście, zasłon;
 5. Płytki na płycie kuchennej można umieścić w stylu patchwork;
 6. W sypialni może być semantyczny dywanik centrum patchwork lub koc;
 7. W salonie patchworku może wpływać na kolor mebli i ścian kompozytowego wystroju.

W patchworku dla dzieci z pewnością nie ma miejsca - poduszki, dywany, koce, zewnętrzna kielicha jako okłady.

Patchwork Pikowanie i we wnętrzu (wideo)

Wystrój w stylu patchwork - to nie tylko modne, ale również trwałe. Szyte tak umiejętnie i dokładnie rzeczy są naprawdę wystarczająco długo. Tak, i pamiętał rzeczy dla życia są przekazywane następnym pokoleniom, a ich ogrzać ciepłem przez dziesięciolecia. Dziś koc dziecko z odpadków dla noworodka stał się jednym z najbardziej pożądanych prezentów.

Przykłady rozmieszczenia haftu szycia patchworku (foto)